Estetyczny i modernistyczny Kraków

Najważniejszym z globalnych problemów w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki pojawił się przez wzrost liczby pojazdów na krajowych ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i komunikację. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli poprawić wygodę mieszkańców a także poprawi całokształt gospodarki Krakowa.

Spośród okolicznych gmin, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusów – jedyną w kraju,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może się poprawić i aby było lepiej, trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski co zrobił
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.