Pyszna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są w rzeczy samej smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz polska kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, ale kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o nowatorskie smaki, od czasu do czasu nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej krajowej kuchni?

Krakow Restaurant

W największym stopniu zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest sztampowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i bardzo dobre polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.